Termonadruk

Termonadruki w różnych technologiach
Termonadruk (zwany też termotransferem) – technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał wcześniej przygotowanego rysunku wydrukowanego w drukarce. Takiego typu pełnokolorowe nadruki można stosować na różnych podłożach. Obraz, który chcemy przenieść drukujemy na specjalnym papierze transferowym i następnie przy użyciu prasy termicznej wgrzewamy w podłoże.

Termonadruk – folia termotransferowa

Przygotowany wzór – napis lub logo – wycinamy ploterem w formie szablonu w specjalnej folii: np.: flex, flock, A-flex, subliplot, (różne kolory folii) przenosimy na tkaniny i przy użyciu prasy termicznej, wgrzewamy przy temperaturze ok. 160 stopni Celsjusza. Jest to niezwykle trwały i estetyczny sposób zdobienia, pozwalający na wykonanie bardzo skomplikowanych i małych wzorów. Można go stosować na niemal wszystkich rodzajach tkanin. Termonadruk pozwala na wykonanie niewielkiej ilości nawet 1 szt.

Termotransfer

technika nadruku polegająca na termicznym wgrzaniu w materiał, wcześniej przygotowanego rysunku wydrukowanego na specjalnym papierze w drukarce laserowej. Obraz, który chcemy przenieść drukujemy i następnie przy użyciu prasy termicznej w 190 stopniach Celsjusza wgrzewamy w podłoże. Takiego typu pełnokolorowe nadruki można stosować na różnych podłożach. Pomimo wielu zalet nadruk ten jest dość nietrwały i łatwo ulega zniszczeniu, np. podczas prania, bądź na skutek działania czynników atmosferycznych – nie jest odporny na światło słoneczne. Dlatego nie jest polecany, jeżeli chcemy uzyskać trwały, odporny na zniszczenia efekt. Prócz tradycyjnych nadruków na koszulkach, czapeczkach, można przenosić obrazy na innych materiałach.

Sublimacja

Drugą stosowaną przez nas technologią jest sublimacja. Jest to nowoczesna technika komputerowa, która umożliwia wykonanie pełnokolorowego nadruku.Dzięki właściwościom druku sublimacyjnego na specjalnym papierze, przenosimy grafikę na odpowiednie podłoże za pomocą prasy transferowej w temperaturze 200 stopni Celsjusza. Dzięki wysokiej temperaturze aplikacje są trwale nieusuwalne. Technika sublimacji daje wyrób o dużym nasyceniu kolorów, połysku i głębi, którą uzyskuje się na wskutek specyficznych cech używanego do tego celu metalu. Intensywność koloru powoduje, że nadrukować możemy każdy znak firmowy lub fotografię w doskonałej rozdzielczości. W ten sposób można wykonać szereg produktów z pełną personalizacją nawet w jednym egzemplarzu i bardzo korzystnej cenie. Nadruki wykonujemy na blasze w kolorze złotym, srebrnym lub białym, w opcjach błysk lub mat. Metodą tą wykonujemy dyplomy, podziękowania, tabliczki na drzwi, tabliczki informacyjne, pamiątki okolicznościowe, identyfikatory, tabliczki znamionowe. Dzięki zastosowaniu tej nowoczesnej technologii jesteśmy w stanie w krótkim czasie, wykonać dla Państwa dowolną ilość efektownych, niedrogich tabliczek oraz gadżetów reklamowych. Należy nadmienić, że sublimacja jest metodą bezpieczną i przyjazną dla środowiska.